GEMİ FUMİGASYONU

Ülkemizde bazı sektörler vardır ki diğerlerine göre daha zor ve olası sağlık sorunlarında müdahale şansı daha zayıftır. Bu sektörlerin başına gemicilik sektörünü koymak kesinlikle hatalı bir davranış olmayacaktır. Aylarca deniz üzerinde seyahat eden ve olası bir olumsuzluk anında müdahale oranları kısıtlı olan denizcilikte de ortamın sağlık sorunlarına neden olabilecek tüm olumsuzluklardan arındırılması çok önemlidir. Özellikle yük gemilerinde taşınmakta olan yükün niteliğine bağlı olarak ilaçlama yapma gereksinimi duyulmaktadır. Hatta bazı salgın hastalıkların gemi yükleri ile kıtalar arası taşındığını da bilmekteyiz. Bu nedenle de profesyonel bir gemi ilaçlama firması desteği ile ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu gereksinimin nedeni seyahat esnasında haşere sebepli bir sağlık sorunu ile karşılaşılması durumunda alınacak önlemlerin kısıtlı olması nedeniyle daha da bir önemlidir.

Gemi ilaçlama firması gemide taşınacak olan yükün niteliğine bağlı olarak farklı yöntemlerle ilaçlama gerçekleştirmektedir. Genelde konteynerler ile  yük taşınıyor olsa da özellikle gıda maddeleri taşıyan gemilerde karşılaşılacak haşereler hem ürün zararına neden olabilir hem de sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple de doğru yöntemlerle gemi ilaçlaması gerçekleştirmek oldukça gerekli ve yasal zorunluluk haline gelmiştir.. Ancak söz ettiğimiz üzere anlaşma yapılacak olan gemi ilaçlama servisi çalışanları muhakkak alanında uzman olması lazımdır. Aksi durumda yapılacak olan uygulama haşerelerin yok edilmesi adına bir çözüm üretmezken ilaç etkili başka ve hatta kalıcı sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir. Her ilaçlama yönteminde olduğu gibi gemi ilaçlama işlemleri aşamasında da işin profesyonellere emanet edilmesi en doğru tercihtir.

Firmamız Fama İlaç İlaçlama Tekonolojileri San. Tic Ltd. Şti.  2018 yılında kendisini daha da büyüterek tecrübesini her platformda kanıtlarken gemi ilaçlama sektöründe de belirgin bir şekilde ortaya koymaktadır. Uzman ve eğitimli personeli sayesinde en doğru ilaçlama yöntemleri ile mutlak memnuniyet sağlayan firmamız günün her saatinde hizmet vererek mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışmaktadır.

ÖNCEKİ SAYFA