KORONA VİRÜSÜ ve DEZENFEKSİYON

 

Son haftalarda kamuoyunda sıkça yer alan ve küresel bir tehdit konumuna gelen Corona Virüs (Covid-19) FAMA İLAÇLAMA olarak dezenfeksiyon isteyen müşterilerimizi bilgilendirmek istedik. Ortamın dezenfekte edilmesi ile o ortamda var olan virüsler yok edilmiş olur. devam eden süreçte en iyi şekilde korunmak için virüslerle ilgili detayları aşağıda sıraladık. Temizlik şart ve kişisel korunma tedbirleri çok önemlidir.
Dezenfeksiyon uygulamaları için; info@famailaclama.com.tr yada 0212 438 2 333 numaralı telefondan bilgi alabilir uygulama için randevü verebilirsiniz

Bu kapsamda, iş yerlerinin birçok noktasına dezenfektan ürünler yerleştirilmeli ve işyeri çalışanlarının yanında dışarıdan gelenlerinde kullanması sağlanmalı.

Korona Virüs (Covid-19) Nedir?

Korona virüsler; MERS soğuk algınlığı, Ortadoğu solunum sendromu, SARS ve şiddetli akut solunum yetmezliği sendromu Korona virüsü arasında dağılım gösteren bir virüs ailesidir. Dünyada çok sayıda insana bulaşan ve hızla yayılan Covid-19’un ülkemizde de yayılma riski mevcut bulunmaktadır.

Korona Virüs (Covid-19) Nasıl Yayılır?

Korona virüsler genellike hayvanlar arasında yayılım göstermektedir. Ancak bazı Korona virüsler hayvanlardan insanlara bulaşabilir. Buna yayılma etkisi denmektedir.insandan insana da bulaşıyor.
14 günlük kuluçka süresi vardır.

Korona Virüs (Covid-19) Nasıl Bulaşır?

Yapılan araştırmalara göre Korona virüsü ağız, göz ve burun gibi bölgelerden temas yoluyla bulaşmaktadır. Bu araştırmalarda, virüsün hava yoluyla bulaştığını gösteren herhangi bir sonuç elde edilmemiş olmakla beraber, virüsün konak dışında yaklaşık 3 gün hayatta kalabildiği tahmin ediliyor.

Bu temas hasta bir bireyin üzerinize ya da sizin temas edebileceğiniz herhangi bir yüzeye hapşırması ve ya öksürmesiyle direkt ya da dolaylı yoldan gerçekleşebilir. Eğer hasta olduğunuzu düşünüyorsanız çevrenizi korumak için maske takmalısınız.

Özellikle yurtdışından gelen kişilerden 14 gün süreyle uzak durmak gerekir

Nasıl Korunmalı

İlk olarak ellerinizi düzenli aralıklarla su ve sabunla en az 1 dakika sürecek şekilde yıkamalısınız.
Kişisel hijyeninize dikkat etmelisiniz.
Elinizi yüzünüze sık sık temas ettirmeyin.
Öksürürken ve hapşırırken dirsek içinizi yüzünüze siper edin.
Yanınızda kolonya gibi alkol içerikli hijyen malzemeleri taşıyarak ellerimizi su olmadığı anlarda koruyabiliriz. alkole maruz kalan virüs 2 sn de ölüyor. içmek için değil hijyen amaçlı kullanılabilir.
Ayrıca işyerleri veya apartmanlarda bulunan asansörlerin yanına el dezenfektanı kullanabilir enfekte olma riskinizi azaltabilirsiniz

DİĞER HABERLER